انتخاب زبان - Language

 

کاتالوگ | Catalog

 

 

بازار حشرات خوراکی ایران

 

بازار حشرات مفید - مبارزات بیولوژیک

 

بازار تله و رپلنت حشرات

به یاد تمام بزرگواریها و علم سرشار مرحوم هوشنگ برومند. روحش شاد و یادش گرامی؛

 

 

 

حشرات ایران

ایران سرزمینی وسیع با اقلیمی چهار فصل است که به دلیل همین شرایط خاص جغرافیایی از نظر گیاهی و جانوری تنوع ویژه ای را دارا است. تنوع زیست ایران در بین مناطق تروپیکال (Tropical) دارای اهمیت است. ایران دارای گونه های اندمیک منحصربفردی است که از نظر پراکنش محدود به یک استان، شهر و یا حتی منطقه ای کوچک میشوند.

به دلایل مختلف و کم توجهی در بخش های علمی کشور بسیاری از شاخه های جانوری ایران هنوز جای کار دارند و ناشناخته های علوم جانوری کشور زیاد است. علاقه مندانی چون مرحوم جلال افشار، هایاک میرزایانس، هوشنگ برومند، مسعور رجبی و  بسیاری از حشره شناسان برجسته ایران بودند و هستند که وجودشان نه به عنوان یک کارمند بخش رده بندی حشرات موسسه گیاهپزشکی و یا استاد دانشگاه کشاورزی بلکه به عنوان یک شیفته دانش موجب اشاعه علم حشره شناسی ایران شد.

علوم جانور شناسی ایران باید موقعیتی مطلوب برای جذب علاقه مندان آماتور باشد و در نهایت این جاذبه به یک خروجی علمی تبدیل شود. شرکت ماهور به عنوان شرکتی دانش بنیان که به صورت تخصصی در زمینه حشره شناسی فعالیت میکند ارزش خاصی برای نیروهای علاقه مند قائل بوده و تمام توان خود را برای اشاعه علم حشره شناسی به کار می گیرد.

 

 

به دلیل تعداد محدود مطالب، تا مدتی معرفی نمونه ها بدون در نظر گرفتن راسته ها و در همین صفحه خواهد بود.

با کلیک بر روی هر عکس مطالب مورد نظر در صفحه ای اختصاصی به نمایش درمی آیند.